درباره من

محسن افشاری هستم. متولد مهر ماه 1370، ساکن تهران 

تخصص های اصلی من در سه زمینه شبیه سازی سه بعدی، خوشنویسی و کیک بوکسینگ هست.

شبیه سازی سه بعدی

از حدود سال 1378 وارد دنیای نرم افزار شدم و Photoshop اولین نرم افزاری بود که من رو به این دنیای فوق العاده علاقمند کرد و تا چند سال بدون هیچ آموزشی باهاش کار میکردم تا سال 1384 که وارد فضای سه بعدی سازی شدم و کارم رو با 3ds Max و MentalRay شروع کردم درحالی که اینترنت Dial-Up بود و تقریبا دسترسی به هیچ آموزشی بجز گروه های اینترنتی و کتاب ها وجود نداشت. با توجه به امکانات بسیار محدود اون دوران، زمان خیلی زیادی صرف کردم تا به سطح متوسطی از تسلط در مکس دسترسی پیدا کنم و با علاقه خیلی زیاد مدلسازی های صنعتی از جمله اتومبیل انجام میدادم، تا سال 1389 که وارد دانشگاه شدم و فیلد کاریم با مکس به سمت معماری و رندرینگ توسط موتور رندر V-Ray رفت. از سال اول، تدریس رو در دانشگاه با برگزاری کلاس های متعدد خصوصی و گروهی شروع کردم و تا حالا این کلاسها ادامه داشته. که حاصل اونها تجربه تدریس به بیش از 300 هنرجو و بیش از 1000 ساعت آموزش تخصصی V-Ray, 3dsMax  و  Post Production در دانشگاه ها ، شرکت ها و موسسات آموزشی بوده.در سال 97 در آزمون بین المللی شرکت chaos group(سازنده موتور رندر ویری) شرکت کردم و با نمره 97 موفق به دریافت مدرک بین المللی (VCP (VRayCertifiedProfessional یا "کاربر حرفه ای ویری" شدم.  در همین حین برای کسب تجربه و کسب درآمد وارد فضای کاری شبیه سازی سه بعدی شدم و برای شرکت ها و افراد حقیقی متعددی پروژه های طراحی، مدلسازی، رندرینگ، پست پروداکشن و ماکت سازی انجام دادم. با توجه به اینکه تسلط به یک نرم افزار در فضای شبیه سازی سه بعدی راه به جایی نمیبرد، تصمیم گرفتم توانمندیهام رو در مورد کار با نرم افزارهای بیشتری گسترش بدم که از جمله اونها میشه به  AutoCAD, Revit, Rhinoceros, Sketchup, UnrealEngine, Substance Painter و Marvelous Designer اشاره کرد.

خوشنویسی

فعالیت من در زمینه خوشنویسی از سال 1383 با مراجعه به خانه فرهنگ منطقه شروع شد و با توجه به علاقه بسیار زیادی که به این رشته هنری داشتم، روند آموزشی رو در انجمن خوشنویسان ادامه دادم و بعد از حدود 5 سال آموزش، مدرک ممتاز خوشنویسی در خط نستعلیق رو از انجمن خوشنویسان ایران دریافت کردم و در حال حاضر مشغول آماده سازی پکیج خط تحریری برای همه علاقمندان به این حوزه هستم.

رشته های ورزشی

ورود من به حوزه ورزش از 8 سالگی در رشته ژیمناستیک شروع شد. بعد از حدود 1 سال فعالیت در این حوزه، وارد رشته کنگ فو شدم و بعد رشته دو سرعت و دریافت 2 مدال نقره و برنز در رشته دو 60 و 200 متر و در انتها وارد رشته رزمی MMA تحت نظارت فدراسیون کیک بوکسینگ شدم. حاصل حدود 6 سال فعالیت در این رشته ورزشی، دریافت مدرک کمربند مشکی دان2، مربیگری درجه2 و دریافت مدال های طلا و نقره در مسابقات کیک بوکسینگ کشوری بود.